İnstagram Hesabınız Çalınırsa ?

İnstagram Hesabınız Çalınırsa ?

Son zamanlarda bir çok instagram kullanıcısı hesaplarının güvenliğinden tereddüt ediyor. İnstagram da bir kaç güvenlik adımını izlersek hesabımızı çaldırmadan güven içinde ullanabilirsiniz.

Sizler için yapmanız gerekenleri sıralıyacağım ;

Öncelikle instagram hesabınızın bağlı olduğu mail adresinizin şifresini bildiğinize emin olun. Çünkü şifre değişikliğinden kullanıcı adı değişşikliğine kadar bir çok işlem izni ve uyarısı mail adresinize düşer.

İnstagram şifreniz ile mail adresi şifrenizi ayrı şifreler olarak belirleyin.

Mail adresinizi sms kodu güvenlik kontrolu ile girişi aktif edin. İnstagramınız çalınsa bile mail adresinize girip hesabınızı geri alabilirisiniz. Eğer mail adresiniz çalınırsa işiniz bir hayli zorlaşır. İnstagram şifrenizden çok instagrama bağlı mail adresinizin güvenliği önemlidir.

Özellikle son zamanlarda size instagramdan geliyormuş gibi mail atıp şifre değişikliği talebi göndermektedirler. Lütfen size instagramdan gelen maillere gönderici maili iyi kontrol edin gerçekten mailin instagram tarafından gönderilip gönderilmediğine emin olun. Eğer instagram tarafından gelen bir mail adresi değilse mailde sizden istenilen hiç bir adımı geçekleştirmeyin.

Önemli uyarı ; Bazen instagram hesabınızın şifresiniz güvenliğiniz açsından değiştirebilir. Bunun sebebi ise instagram şifrenizle bir veya birden çok uygulamya giriş yapmanız olabilir. İnstagram acaba kulllanıcının hesabı çalınmış olabilir mi diye otomatik güvene almak isteyebilir bu yüzden " güvenliğiniz için şifreniz sıfırlanmıştur " uayrısı alırsınız aynı zamanda bu uyarı ve şifre değişiklik talebi size mail olarak gelir. Endişe edilecek bir durum değildir. Yeni şifre belirleyip hesabınızın güvende olduğunu belirtip kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ayrıca yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz tüm sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz size yardımcı olabileceğimiz bir durum varsa bunu yapacağımızdan endişeniz olmasın.

2017-03-25 19:19:37

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İnstagram Vİdeo Görüntülenme Arttırma

İnstagram Vİdeo Görüntülenme Arttırma

İnstagram 2016 yılında paylaşılan videolara beğeni yanısıra görüntülenmeyide getirdi. Video görüntülenmenin asıl amacı videoyu izleyen ama beğenmeden geçip giden kişilerin sayısını

İNSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ - İNSTAGRAM BEĞENİ HİLESİ

İNSTAGRAM TAKİPÇİ HİLESİ - İNSTAGRAM BEĞENİ HİLESİ

instagram da fenomen olmak için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden size bir kaçından bahsedeceğim. Takibe takip eskisi kadar olmasada yinde de yapılan bir işlemdir. Takibe takip yaptığınızda