İnstagram Hesabınız Çalınırsa ?

İnstagram Hesabınız Çalınırsa ?

Son zamanlarda bir çok instagram kullanıcısı hesaplarının güvenliğinden tereddüt ediyor. İnstagram da bir kaç güvenlik adımını izlersek hesabımızı çaldırmadan güven içinde ullanabilirsiniz.

Sizler için yapmanız gerekenleri sıralıyacağım ;

Öncelikle instagram hesabınızın bağlı olduğu mail adresinizin şifresini bildiğinize emin olun. Çünkü şifre değişikliğinden kullanıcı adı değişşikliğine kadar bir çok işlem izni ve uyarısı mail adresinize düşer.

İnstagram şifreniz ile mail adresi şifrenizi ayrı şifreler olarak belirleyin.

Mail adresinizi sms kodu güvenlik kontrolu ile girişi aktif edin. İnstagramınız çalınsa bile mail adresinize girip hesabınızı geri alabilirisiniz. Eğer mail adresiniz çalınırsa işiniz bir hayli zorlaşır. İnstagram şifrenizden çok instagrama bağlı mail adresinizin güvenliği önemlidir.

Özellikle son zamanlarda size instagramdan geliyormuş gibi mail atıp şifre değişikliği talebi göndermektedirler. Lütfen size instagramdan gelen maillere gönderici maili iyi kontrol edin gerçekten mailin instagram tarafından gönderilip gönderilmediğine emin olun. Eğer instagram tarafından gelen bir mail adresi değilse mailde sizden istenilen hiç bir adımı geçekleştirmeyin.

Önemli uyarı ; Bazen instagram hesabınızın şifresiniz güvenliğiniz açsından değiştirebilir. Bunun sebebi ise instagram şifrenizle bir veya birden çok uygulamya giriş yapmanız olabilir. İnstagram acaba kulllanıcının hesabı çalınmış olabilir mi diye otomatik güvene almak isteyebilir bu yüzden " güvenliğiniz için şifreniz sıfırlanmıştur " uayrısı alırsınız aynı zamanda bu uyarı ve şifre değişiklik talebi size mail olarak gelir. Endişe edilecek bir durum değildir. Yeni şifre belirleyip hesabınızın güvende olduğunu belirtip kullanmaya devam edebilirsiniz.
Ayrıca yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz tüm sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz size yardımcı olabileceğimiz bir durum varsa bunu yapacağımızdan endişeniz olmasın.

2017-03-25 19:19:37

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

İNSTAGRAM MAVİ TİK ALMA

İNSTAGRAM MAVİ TİK ALMA

Merhaba arkadaşlar, sizlere bugun İnstagram da nasıl mavi tik alınır bununla ilgili detaylı bilgi vereceğim. Bildiğiniz üzere İnstagram da hesap çalınmaları yani şifre çalınmaları fazlaca

İnstagram Takipçi Satın Al ?

İnstagram Takipçi Satın Al ?

İnstagram da popüler olup kısa sürede büyük kitlelere ulaşmak istiyorsanız eğer , başvurmanız gereken en hızlı ve faydalı işlemdir. İnstagram takipçi satın al güvenlimi dir ? Alışveriş

İNSTAGRAM VİDEO İZLENME HİLESİ

İNSTAGRAM VİDEO İZLENME HİLESİ

Facebook ve Twitter'dan sonra birden İnstagram rügarı esmeye başladı tüm dünya da. Facebook özellikle yaşlılara doğru yol alırken İnstagram ise daha çok gençlerin ilgisini çekmeyi başarabilmişti. Gençlere